Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych

Leczenie kanałowe (endodoncja) polega na usunięciu z chorego zęba zainfekowanej miazgi (zwanej również nerwem), dokładnym oczyszczeniu komory i kanałów zęba, a następnie wypełnieniu ich odpowiednimi materiałami. Dzięki leczeniu kanałowemu często udaje się uniknąć konieczności wyrywania zęba, a zaawansowane metody, których używamy w Duda Clinic, sprawiają, że odpowiednio zabezpieczony ząb może służyć przez wiele następnych lat.c Nowoczesne technologie używane w Duda Clinic pomagają zminimalizować ból związany z leczeniem kanałowym (zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym) i przeprowadzić niemal wszystkie etapy zabiegu w ciągu jednego dnia. Dokładne oczyszczenie, zdezynfekowanie i wypełnienie kanału odbywa się w ciągu jednego zabiegu, dzięki czemu wielotygodniowe noszenie trutek staje się niepotrzebne.

Najczęstszym wskazaniem do leczenia kanałowego jest infekcja miazgi zębowej. Miazga zębowa to delikatna tkanka, która wypełnia ząb. Jest bardzo dobrze unerwiona. Gdy dojdzie do jej zakażenia obrzęka, a jako że jest zamknięta wewnątrz sztywnego zęba, wzrasta w nim ciśnienie i ucisk na włókna nerwowe, co powoduje bardzo silny, nieraz trudny do zniesienia ból. W takiej sytuacji niezbędna jest szybka interwencja lekarza stomatologa.

Przyczyny zmian w miazdze zęba
rozległa nieleczona próchnica,
złamanie korony zęba w przypadku urazu,
wielokrotne leczenie zęba, pęknięcie.

Objawy, które mogą wskazywać na konieczność kanałowego leczenia zęba to między innymi spontaniczny ból, ból pulsujący utrzymujący się przez długi czas, nadwrażliwość zęba na ciepło i zimno, bardzo duży ubytek próchnicowy, przebarwienie zęba, bolesność błony śluzowej, ból przy gryzieniu pokarmu.
Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.