Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

IMPLANTOLOGIA

foto_1_implantologia

Jak pracujemy

Naturalny i trwały efekt

Implantologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zrewolucjonizowała rynek usług stomatologicznych i pomogła setkom tysięcy osób, które w estetyczny, trwały i skuteczny sposób uzupełniły braki pojedynczych zębów lub wyleczyły bezzębie. Dla zespołu specjalistów Duda Clinic pojęcie trudnych przypadków nie tyle nie istnieje o ile jest największym wyzwaniem. Swoją pracą i zaangażowaniem udowadniają, że niemożliwe może stać się możliwe. Dokładamy wszelkich starań, by nasi Pacjenci mogli uzyskać piękny uśmiech w jak najkrótszym czasie, dlatego wszczepienie implantu i osadzenie na nim korony przeprowadzany nawet na jednej wizycie! W gabinecie dysponujemy sprzętem do pełnej diagnostyki przed zabiegiem. Podczas samego zabiegu wykorzystujemy zaawansowane technologie, które pozwalają osiągać nam spektakularne efekty. Implanty często są mylone ze sztucznymi zębami. W rzeczywistości implant to kilkunastomilimetrowy wkręt wykonany z tytanu, który wszczepia się w kość szczęki. Można powiedzieć, że tak naprawdę jest to zastępstwo dla utraconego korzenia zęba. Dopiero na implancie mocuje się łącznik, a na nim koronę, czyli widoczną część zęba. Przewaga implantów nad innymi rozwiązaniami wynika z faktu, że implanty najlepiej naśladują naturalne zęby, spełniając w pełni ich funkcje. Zaawansowane technologie protetyczne pozwalają natomiast stworzyć korony, które wyglądem niczym nie różnią się od naturalnych zębów Pacjenta.

01

Rekonstrukcja pojedynczych ubytków

Pojedyncze ubytki
02

Częściowo odbudowa uśmiechu

Ubytki Wielozębowe
03

Bezzębie (całkowity brak zębów)

Odbudowa uśmiechu

Metamorfozy naszych pacjentów

Zabieg wszczepiania implantów nie wymaga hospitalizacji

Bezpieczeństwo i stabilność

Implanty wykonuje się z tytanu, który jest metalem doskonale przyswajanym przez organizm. Minimalizuje to ryzyko odrzucenia wszczepionych implantów lub wystąpienia późniejszych alergii. Dodatkowo, pokrywa się je specjalną powłoką sprzyjającą narastaniu osteocytów (komórek kostnych), dzięki którym implant zrasta się z kością szczęki, gwarantując tym samym trwałą i stabilną podbudowę do nałożenia korony. Wszczepienie implantu w kość szczęki nie tylko zapewnia stabilność nałożonych na nią koron, ale również zapobiega zanikaniu kości szczęki, do jakiego dochodzi po utracie zębów. Stymulacja wzrostu kości szczęki po wszczepieniu implantu pozwala uniknąć dalszych komplikacji, takich jak przemieszczanie się zębów czy zapadanie owalu twarzy w miejscach ubytków. Implant nawet w 15 min! Zabieg wszczepiania implantów nie wymaga hospitalizacji. Zostaje przeprowadzony pod znieczuleniem miejscowym w trakcie jednej wizyty, a jego inwazyjność nie różni się zasadniczo od zabiegu wyrwania jednokorzeniowego zęba. Dzięki długoletniej praktyce i doświadczeniu naszych specjalistów wszczepienie pojedynczego implantu może trwać nawet 15 minut. W wyjątkowo złożonych przypadkach, przy mnogiej implantacji i w sytuacji, gdy pacjent obawia się zabiegu chirurgicznego (dentofobia) przeprowadzamy zabiegi w znieczuleniu ogólnym w dożylnej analgosedacji w gabinecie stomatologicznym lub w warunkach bloku operacyjnego.

jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się!

Baza wiedzy

Zalety implentów

Implanty to rozwiązanie, które posiada mnóstwo zalet. Najważniejszą z nich jest fakt, że jedynie implanty przywracają komfort na poziomie porównywalnym do użytkowania naturalnych zębów. Pełnią funkcję naturalnego uzębienia, zastępując jego funkcje użytkowe i estetyczne.
Implanty poprawiają komfort jedzenia, jakiego nie może zapewnić zwykła proteza. Stabilne umocowanie implantów w kości szczęki umożliwia gryzienie nawet najtwardszych pokarmów.
Stałe zamocowanie implantów zmniejsza dyskomfort związany z używaniem mniej stabilnych, ruchomych protez.
Doskonałe dopasowanie protez lub koron nasadzonych na implanty redukuje ryzyko seplenienia i wad wymowy, jakie towarzyszą zwykłym protezom.
Implanty nie różnią się wyglądem od naturalnych zębów i gwarantują piękny wygląd uśmiechu. Poprawiają tym samym samopoczucie i dodają pewności siebie.
Pomagają zachować młody wygląd. Implanty zapobiegają zanikowi kości szczęki, które skutkuje zapadaniem się policzków i zmianami w owalu twarzy. Ponadto, uzupełnienie ubytków sprawia, że skóra na twarzy pozostaje elastyczna, a wokół ust nie tworzy się charakterystyczna sieć zmarszczek.

Implant jak prawdziwy ząb

Implantologia opiera się na założeniu, że systemy leczenia stomatologicznego powinny naśladować i odzwierciedlać naturę. Dlatego też implanty nie tylko spełniają funkcje naturalnych zębów, ale również dorównują im pod względem estetycznym. Naturalne zęby posiadają zbudowane z zębiny rdzenie, otoczone powłoką ze szkliwa. Kluczem do naturalnego wyglądu zębów jest zastosowanie koron, które naśladują ich wygląd. W Duda Clinic korzystamy z najlepszych rozwiązań protetycznych, gwarantujących najwyższej klasy efekt końcowy. Przed przystąpieniem do wykonywania koron, protetyk pobiera odcisk lub wykonuje skan pozostałych zębów Pacjenta, tak, by precyzyjnie dopasować koronę do ich wielkości, kształtu i koloru. Idealne dopasowanie implantów pozwala Pacjentowi poczuć się komfortowo. Dopełnieniem zabiegów z zakresu implantologii są także zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.
W obrębie części estetycznej szczęki i żuchwy najlepiej sprawdzają się korony pełnoceramiczne, wykonane w całości z wysokiej jakości porcelany. Porcelana, podobnie jak naturalne zęby, częściowo przepuszcza światło. Ponadto, daje ogromne możliwości wyboru koloru, dzięki czemu korona nie odbiega wyglądem od naturalnych zębów. W koronach zastępujących zęby trzonowe stosuje się z kolei czasami korony ceramiczne osadzone na metalu – takie korony odznaczają się naturalnym wyglądem i trwałością, przez co są gotowe przyjmować obciążenia, którym poddawane są naturalne zęby trzonowe.

Implanty Semados ® firmy BEGO Implant Systems

Dbałość o jakość usług to nasz priorytet, w związku z czym wybieramy akcesoria i materiały stomatologiczne tylko najwyższej klasy. Duda&Ingves Clinic oferuje Pacjentom implanty Semados ® firmy BEGO Implant Systems. Są to implanty zębowe produkcji niemieckiej. Wykonywane są z maksymalnie trwałego tytanu, który wykorzystywany jest także w trakcie wytwarzania endoprotezy stawu biodrowego. Implanty BEGO wykazują wysoką biokompatybilność, czyli są bardzo dobrze tolerowane przez organizm.

Implanty są najlepszym rozwiązaniem ze względu na praktyczność - w odróżnieniu do protezy, nie wymagają wielokrotnego wyjmowania i czyszczenia. Implanty dobrej jakości to także gwarancja komfortu i długiej żywotności. BEGO Implant System to implanty, które nie zawodzą pod tym względem ani naszych lekarzy w trakcie pracy, ani Pacjentów podczas użytkowania.

No posts were found for provided query parameters.