Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

Bezzębie

Całkowity brak zębów - Pełna odbudowa uśmiechu

Implanty pozwalają na pełne, kompleksowe i szybkie odbudowanie utraconych zębów. Dzięki nim ruchome, niewygodne protezy przyklejane klejem przeszły do historii. Odbudowa bezzębia polega na wszczepieniu implantów w szczękę i żuchwę, a następnie osadzeniu na nich protezy. Proteza osadzona na implantach może być stała lub wyjmowana – wybór jednej z nich podejmuje stomatolog wraz z Pacjentem podczas konsultacji przed zabiegiem.

Proteza stała
Proteza stała jest trwałym uzupełnieniem protetycznym, zapewniającym pełen komfort użytkowania. By założyć protezę stałą, lekarz implantolog wszczepia co najmniej 4 - 6 implantów w żuchwie i 6 implantów w szczęce Pacjenta. Następnie implanty zasklepia się przy pomocy śrub i zostawia do wygojenia. W tym czasie Pacjent otrzymuje zastępczą nakładkę protetyczną, która będzie mu służyć do momentu wygojenia się implantów i ich zrośnięcia ze szczęką. Po tym okresie do implantów mocowane są specjalne łączniki, na których stomatolog osadza protezę stałą - most.

Proteza ruchoma na implantach
Proteza ruchoma jest doskonałym rozwiązaniem, będącym alternatywą dla tradycyjnych protez ruchomych. Nie tylko nie wymaga problematycznego mocowania na klejach, ale także jest bardziej stabilna, nie ulega odkształceniom i nie przesuwa się. Aby przymocować protezę ruchomą, lekarz implantolog wszczepia minimalnie dwa implanty w szczęce dolnej i cztery implanty w żuchwie. Następnie na implanty zakłada się zatrzaski, belkę lub teleskopy, które mocują protezę. Proteza ruchoma może być wyjmowana, co znacznie ułatwia jej czyszczenie i dbanie o higienę jamy ustnej.

Zalety leczenia bezzębia z zastosowaniem protezy osadzonej na implantach To najlepszy sposób na przywrócenie funkcji i estetyki naturalnego uzębienia. Implanty utrzymują gęstość i objętość kości szczęki oraz pomagają zachować naturalny i młody wygląd jamy ustnej oraz twarzy.

Proteza osadzona na implantach nie utrudnia mówienia, co zdarza się w przypadku tradycyjnych protez. Osadzenie protezy na mocnej podstawie, jaką są implanty zrośnięte ze szczęką, umożliwia jedzenie wszystkich, nawet najtwardszych pokarmów.
Utrzymanie higieny protez opartych na implantach jest bardzo łatwe – wystarczają zabiegi higieniczne, jakie stosuje się w przypadku naturalnych zębów.
Protezy osadzone na implantach są bardzo trwałe, a ich żywotność sięga nawet kilkudziesięciu lat użytkowania.
Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.