Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

Ubytki wielozębowe

Częściowa odbudowa uśmiechu

Przyczyną powstawania ubytków w uzębieniu może być zaawansowana próchnica, urazy bądź choroby dziąseł, np. paradontoza. Uzupełnianie ubytków jest istotne nie tylko ze względów estetycznych – utrata kilku zębów zmienia rozkład sił oddziałujących na inne zęby, powodując ich przemieszczanie, a w efekcie – wady zgryzu i konieczność leczenia ortodontycznego.

Terapia implantologiczna jest najskuteczniejszą metodą uzupełniania brakujących zębów. Polega na wszczepieniu jednego lub kilku implantów pełniących funkcje korzenia zębowego, a następnie założeniu na nich mostu lub koron, doskonale imitujących naturalne zęby. Leczenie implantologiczne odbudowuje zęby w trwały i naturalny sposób, gwarantując estetyczny i piękny uśmiech.

Korony lub mosty osadzone na implantach wykazują o wiele większą trwałość niż inne rozwiązania protetyczne. Tradycyjne mosty wymagają zeszlifowania zębów sąsiadujących z ubytkiem. Po kilku latach wymagają niestety wymiany. Implanty wszczepia się bez szkody dla innych zębów. Ponadto, pozostają z reguły w doskonałej kondycji przez kilkadziesiąt lat użytkowania.

Implanty stanowią jedyną metodę uzupełniania ubytków, która zapobiega redukcji kości szczęki i dziąseł, do jakiej dochodzi po utracie zęba. Implant po wszczepieniu stymuluje kość do wzrostu, nie dopuszczając do jej zanikania. W efekcie mięśnie twarzy pracują prawidłowo, rysy twarzy pozostają niezmienione, a skóry nie pokrywa sieć zmarszczek towarzyszących ubytkom.
Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.