Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

Fluoryzacja

Ochrona i odbudowa szkliwa

Fluoryzacja to jeden z postawowych zabiegów profilaktycznych, mających na celu ochronę zębów przed nadwrażliwością oraz próchnicą. Fluoryzacja, czyli lakierowanie zębów, polega na pokryciu szkliwa zęba preparatem o wysokim stężeniu fluoru. Flur jest pierwiastniem, który odpowiada w naszym organizmie m.in. za zdrowie zębów i odporność szkliwa na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Lakierowanie zębów wzmacnia i uszczelnia szkliwo, przeciwdziałając powstawaniu zmian próchnicznych.

Jak wygląda zabieg fluoryzacji?
Zabieg lakierowania jest krótki i bezbolesny. W jego trakcie stomatolog nanosi na oczyszczone zęby warstwę bezbarwnego preparatu fluorowego, który następnie zasycha na zębach i uwalnia dawki fluoru przez kolejnych parę godzin. Warstra fluoru tworzy barierę, która minimalizuje ryzyko pojawienia się osadu i tworzenia kamienia nazębnego. Właściwości fluoru sprawiają, że szkliwo staje się dużo bardziej odporne na wszelkie kwasy i bakterie. Zabieg można powtarzać profilaktycznie co 6 miesięcy, ponieważ zbyt częste jego wykonywanie, może wywołać skutki uboczne. Specjaliści Duda Clinic wykonują zabieg fluoryzacji z dbałością o komfort i zdrowie Pacjenta, co eliminuje pojawienie się niepożądanych reakcji.

Kiedy wykonać fluoryzację?
Lakierowanie zębów jest wskazane szczególnie u osób, które są podatne na zmiany próchniczne, mogą to być więc zarówno dzieci, jak i dorośli. Wprawdzie obecnie większość środków do higieny jamy ustnej zawiera fluor, należy jednak pamiętać, że jego dawki zawarte np. w paście do zębów są niewielkie, a ponadto bardzo szybko się wypłukują. Długofalowe efekty przynoszą jedynie te zabiegi, w których fluor o dużym stężeniu pozostaje na zębach przez dłuższy czas.
Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.