Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

Lakowanie

Uszczelnienie i ochrona

Lakowanie zębów bardzo często mylone jest przez Pacjentów z lakierowaniem, czyli fluoryzacją. Lakowanie to również zabieg profilaktyczny, jednak jego celem jest pokrycie bruzd, szczelin i zagłębień w zębach światłoutwardzalną substancją. Zabieg lakowania przeprowadza się głównie na zębach trzonowych i przedtrzonowych, ponieważ ich pokryta bruzdami powierzchnia sprzyja osadzaniu i rozwijaniu kolonii bakterii odpowiedzialnych m.in. za próchnicę. Ponadto bruzdy w zębach są często niedostępne dla szczoteczki i trudno usunąć z nich wszystkie osady.

Przebieg lakowania Zabieg lakowania jest całkowicie bezbolesny. Poprzedza go dokładne wyczyszczenie powierzchni zębów Pacjenta oraz zastosowanie preparatu wytrawiającego, który maksymalizuje przyczepność zęba. Następnie na bruzdy zębowe aplikowany jest lak, który w ostatnim etapie jest utwardzany przez specjalną lampę. Zabieg zalecamy powtarzać regularnie wraz z pojawianiem się nowych zębów u Pacjenta.
Lakowanie zębów u dzieci Zabieg lakowania zębów skierowany jest przede wszystkim do dzieci. Bardzo ważne jest, żeby lakowanie było przeprowadzone możliwie jak najszybciej, po wyrżnięciu się pierwszych zębów, zanim bakterie zdążą osadzić się w bruzdach. Dlatego też w trakcie wyrzynania się zębów warto odwiedzić z dzieckiem dentystę i skonsultować termin pierwszego lakowania. Lakowanie to jeden z wielu zabiegów stomatologicznych, który w znacznym stopniu zabezpiecza zęby przed czynnikami zewnętrznymi. Skonsultuj się ze specjalistą Duda Clinic i kompleksowo zadbaj o zdrowie zębów Twojego dziecka.
Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.