Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

Piaskowanie zębów

Profesjonalne oczyszczanie zębów

Piaskowanie zębów to zabieg profilaktyczny, który pomaga usunąć z powierzchni zębów osady i przebarwienia. Regularne piaskowanie zębów pozwala uniknąć przekształcenia nawarstwiających się osadów w kamień nazębny. Zabieg piaskowania w Duda Clinic przeprowadzany jest przy użyciu profesjonalnego urządzenia kierującego strumień specjalistycznego piasku dentystycznego na zęby pacjenta. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Pacjent może odczuwać jedynie lekkie uczucie szczypania, kiedy ziarenka piasku odbijają się od powierzchni zęba i trafiają w dziąsło.

Kto powinien zdecydować się na zabieg piaskowania?
Zabieg piaskowania poleca się przede wszystkim osobom, które narażają zęby na powstawanie przebarwień i osadów przez picie kawy, herbaty, czy palenie papierosów. Piaskowanie usuwa nie tylko przebarwienia, ale również płytkę bakteryjną, minimalizując tym samym ryzyko próchnicy, chorób dziąseł, przyzębia i dalsze rozwijanie się kamienia nazębnego.

Piaskowanie zaleca się również osobom, które noszą stały aparat ortodontyczny. Profesjonalny zabieg stomatologiczny umożliwia usunięcie osadów i płytki bakteryjnej z miejsc, do których dostęp jest w tym czasie znacznie utrudniony.

Piaskowanie zębów to doskonała metoda na dokładne oczyszczenie zębów, która powinna być przeprowadzana przynajmniej raz w roku.
Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.