Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

korony i mosty porcelanowe na metalu nieszlachetnym

Na zębach i implantach

Korony ceramiczne na podbudowie metalu są jednym z najpopularniejszych uzupełnień protetycznych. Zastępują uszkodzone partie naturalnego zęba, a w leczeniu implantologicznym zastępują korony zębowe. Trzonem korony na podbudowie z metalu jest warstwa specjalnego stopu metalu o minimalnej grubości 0,3 mm, pokrywana porcelanową nakładką doskonale imitującą naturalny kolor zęba. Ze względu na wyróżniającą je wytrzymałość, korony ceramiczne na podbudowie z metalu stosuje się zazwyczaj w leczeniu zębów na odcinku bocznym.

Korony na metalu - przeciwwskazania
Korony i mosty porcelanowe na metalu nieszlachetnym posiadają wiele zalet, jednak to, co odróżnia je od koron na metalu szlachetnym, to spore ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych u niektórych osób. U alergików znacznie lepiej sprawdzą się np. korony na złocie. Z tego względu, przed wyborem odpowiedniego rodzaju wypełnienia protetycznego, należy zasięgnąć rady eksperta z Duda Clinic, który zaproponuje optymalną propozycję leczenia.

Zalety koron na podbudowie z metalu cechuje je
wysoka wytrzymałość,
dają zadowalające efekty estetyczne, odznaczają się wysoką szczelnością brzeżną, dzięki czemu naturalny ząb jest dobrze zabezpieczony,
są tańsze od koron pełnoceramicznych.
Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.