Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Korony pełnoceramiczne
Na zębach i implantach
Korony pełnoceramiczne stanowią odpowiedź na wzrastające wymagania estetyczne pacjentów. Korony na podbudowie z metalu wyróżniają się trwałością, jednak ich ograniczona przez metal przezierność i towarzyszące im przebarwienia dziąseł nie zadowalają pacjentów poszukujących rozwiązań zastępujących w 100% naturalne zęby.
Korony pełnoceramiczne LAVA dają doskonały efekt estetyczny leczenia protetycznego. Korony pełnoceramiczne perfekcyjnie odtwarzają warunki załamywania się, absorpcji i odbicia światła, dzięki czemu do złudzenia przypominają naturalne zęby, dlatego też stosuje się je zazwyczaj w leczeniu części estetycznej uzębienia.
Wysoka estetyka
Uzupełnienia pełnoceramiczne zrewolucjonizowały możliwości uzyskiwania efektów estetycznych koron. Ząb naturalny jest na tyle transparentny, że światło przechodzi przez całą jego grubość. Podobny efekt otrzymujemy przy uzupełnieniach pełnoceramicznych, gdzie uzyskujemy wyrafinowane efekty estetyki własnych zębów. W przypadku uzupełnień pełnoceramicznych, w przeciwieństwie do koron porcelanowych na metalu, unikamy również efektu sinego dziąsła w okolicy szyjki zęba.
Biokompatybilność
W środowisku jamy ustnej stopy metali stosowane w uzupełnieniach protetycznych mogą ulegać korozji, wykazując działania toksyczne.
Za wywołanie korozji odpowiedzialne są głównie jony metali nieszlachetnych.
Reakcją na jony są objawy alergiczne. Zwykle dominują objawy miejscowe, np. zaczerwienienie dziąsła. Przyczyną tego jest wnikanie jonów do otaczających tkanek miękkich. W przypadku uzupełnień pełnoceramicznych takie zjawisko nie zachodzi, gdyż cercon jest całkowicie obojętny dla tkanek organizmu.
Badania wykazały, że na powierzchni cerconu stwierdza się występowanie i kondensację płytki bakteryjnej w stopniu znacznie mniejszym niż w przypadku szkliwa, cementu lub jakiegokolwiek innego materiału służącego do odbudowy. Dzieje się tak dzięki idealnej gładkości powierzchni oraz elektrostatycznemu oddziaływaniu odlewu ze szkła ceramicznego.
Bezpieczeństwo, precyzja, skrupulatność i kunszt
Idealne przyleganie wewnętrznej części korony do tkanek twardych zęba uzyskujemy dzięki zastosowaniu komputera na każdym etapie tworzenia koron — CAD/CAM.