Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.

Protezy na implantach

Teleskopy, belki i zatrzaski

W leczeniu pojedynczych ubytków lub bezzębia alternatywą dla bezsprzecznie najlepszych rozwiązań implantologicznych mogą być tradycyjne protezy ruchome. Protezy nie zastępują wprawdzie funkcji naturalnych zębów, tak, jak robią to implanty, jednak nowoczesne rozwiązania protetyczne stosowane w Duda Clinic pozwalają na leczenie gwarantujące komfort użytkowania i wysoki poziom estetyczny protez.

W zależności od charakteru ubytków stomatolog może zastosować protezę częściową lub protezę pełną. Proteza częściowa, będąca alternatywą dla mostu protetycznego, może zastąpić pojedyncze ubytki. Taka proteza opiera się na metalowym rusztowaniu, które mocuje się do zdrowych zębów sąsiadujących z ubytkiem.

Tradycyjne protezy pełne są wykonane z akrylowej podstawy dopasowanej do kształtu i koloru dziąseł pacjenta. Proteza górna opiera się na podniebieniu górnym, całkowicie je zakrywając, z kolei proteza dolna tworzy kształt podkowy dopasowanej do języka.

Jak długo trzeba przyzwyczajać się do nowej protezy?
Protezy ruchome komfortem użytkowania nie dorównują nowocześniejszym rozwiązaniom, takim jak implanty. Proces adaptacyjny może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Początkowo proteza może powodować podrażnienia dziąseł i języka lub nadprodukcję śliny. Po założeniu tradycyjnej protezy pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort związany z przeżuwaniem i mową. Początkowo pacjentom towarzyszy również odczucie ucisku lub nadmiernego luzu, które znika, gdy mieście policzków i języka przystosowują się do utrzymywania protezy we właściwym miejscu.
Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.