Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaCzarna pasta do zębów – hit czy kit?

Czarna pasta do zębów – hit czy kit?

Moda na wybielanie zębów trwa już od dobrych kilku lat. Producenci kosmetyków i różnego rodzaju farmaceutyków prześcigają się w wymyślaniu coraz doskonalszych specyfików wybielających zęby. Ostatnio swoje pięć minut przeżywa czarna pasta do zębów. Jej receptura opiera się na składniku, który ostatnimi czasy robi furorę w świecie kosmetyków. Mowa tutaj o węglu aktywnym, który według producentów – stał się swoistym panaceum na wszelkie przypadłości.

 

 

Wybielający węgiel?

Po tabletkach, maseczkach, peelingach, kremach i szamponach, przyszedł czas na pastę do zębów. Czy czarna substancja może sprawić, że zęby staną się bielsze? Okazuje się, że tak. Właściwości węgla aktywnego pozwalają na pozbycie się przebarwień z zębów i przywrócenie im naturalnego koloru. Ponadto, pasta z węglem aktywnym daje wyjątkowo przyjemne uczucie oczyszczenia i pozwala na pozbycie się nieświeżego oddechu.

Właściwości zdrowotne

Oprócz efektów estetycznych, czarna pasta wykazuje także właściwości lecznicze. Zapobiega tworzeniu się osadu na zębach, a także może być stosowana jako jeden z elementów leczenia próchnicy. Dodatkowo, wykazuje właściwości antybakteryjne oraz łagodzi drobne podrażnienia w jamie ustnej. Węgiel aktywny jest składnikiem, który nie ingeruje w powierzchnię zęba, nie uszkadzając w ten sposób szkliwa.

Czarno na białym

Nie należy jednak zapominać o tym, że mycie zębów czarną pastą nie zapewni tak spektakularnych efektów jak profesjonalne wybielanie zębów w Katowicach w DUDA CLINIC. Stosowanie czarnej pasty może stanowić uzupełnienie kuracji wybielającej w naszej klinice. Razem z regularnym dbaniem o jamę ustną, białą dietą i stosowaniem się do zaleceń lekarza, pomoże zatrzymać efekt śnieżnobiałego uśmiechu na jak najdłużej.

Decydując się na czarną pastę do zębów, należy zwrócić uwagę na jej skład, ponieważ poszczególne produkty mogą różnić się między sobą zawartością węgla aktywnego. Dodatkowo, należy nabyć pastę z zaufanego, wiarygodnego źródła oraz stosować ją zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Lekarze DUDA CLINIC apelują, że czarna pasta do zębów nie jest rozwiązaniem na wszelkie dolegliwości zębów, a jedynie opcjonalnym gadżetem odświeżającym wygląd.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.