Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaWibrator dentystyczny DentalVibe – bezbolesne znieczulenie u dentysty

Wibrator dentystyczny DentalVibe – bezbolesne znieczulenie u dentysty

DUDA CLINIC oferuje Pacjentom kilka opcji znieczulenia. Typ znieczulenia dobierany jest pod względem rodzaju zabiegu, preferencji Pacjenta oraz stopnia zaawansowania jego strachu przed bólem. Stosujemy metody, które są aplikowane zarówno dożylnie, jak i poprzez sedację wziewną. Oprócz standardowych sposobów, korzystamy także z DentalVibe – rewolucyjnego urządzenia zwanego wibratorem dentystycznym.

 

 

Pozytywne wibracje

Zastanawiacie się, co wspólnego ma wibrator ze znieczuleniem? Już tłumaczymy. DentalVibe to poręczne urządzenie wielkości długopisu, które posiada wymienne, sterylne końcówki emitujące wibracje o nieregularnej częstotliwości. Wibrator przykładany jest tuż obok miejsca, w którym aplikowany jest zastrzyk ze środkiem znieczulającym. Emitowane wibracje powodują, że ukłucie igły jest niewyczuwalne. Mózg nie jest w stanie zidentyfikować dwóch bodźców równocześnie i w ten sposób Pacjent czuje tylko wibracje.

Prosto z USA

DentalVibe przywędrował do nas z USA. Amerykańscy Pacjenci i lekarze pokochali go do tego stopnia, że od 2012 pozostaje najbardziej popularnym i najczęściej kupowanym urządzeniem stomatologicznym w tym kraju. Od kilku lat DUDA CLINIC, jako jeden z nielicznych gabinetów stomatologicznych w Polsce, także oferuje Pacjentom zabiegi z użyciem tego nowatorskiego urządzenia. DentalVibe zyskał rzeszę fanów głównie wśród tych Pacjentów, którzy panicznie boją się igły. Stosujemy go także podczas leczenia dzieci, które jak wiemy, uwielbiają wszelkie gadżety oraz mają stosunkowo niski próg bólu.

Koniec z wymówkami

Dentofobia oraz strach przed aplikacją zastrzyków są w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykane. Niestety, powodują one odwlekanie lub wręcz unikanie wizyt u dentysty przez lata. Strach przed bólem bardzo często jest silniejszy od świadomości, że odkładanie wizyt skutkuje jeszcze większymi problemami w przyszłości.

DentalVibe stał się więc ostatecznym argumentem na wszystkie wymówki tych, którzy omijają dentystę szerokim łukiem, ponieważ całkowicie eliminuje uczucie bólu. Chcesz przetestować urządzenie w trakcie najbliższej wizyty? Zapytaj lekarza w DUDA CLINIC o znieczulenie DentalVibe.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.