Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaNiewidoczny aparat nakładkowy, czyli wszystko o Invisalign

Niewidoczny aparat nakładkowy, czyli wszystko o Invisalign

Jak myślicie, co ucieszy osoby, które muszą nosić aparat, ale obawiają się tradycyjnej wersji, która jest montowana na stałe? Prawdopodobnie odmiana, która jest niewidoczna na zębach, komfortowa w użyciu i, o ile to możliwe, można ją zdjąć w każdej chwili. Jeśli chcesz skorygować swój zgryz bez konieczności noszenia przez kilka miesięcy mało estetycznego aparatu, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

 

 

Czym jest Invisalign?

Invisalign jest aparatem ruchomym, co w praktyce oznacza możliwość ściągnięcia go i ponownego założenia w każdej chwili, na przykład przed spotkaniem z klientem. Nie jest to jednak koniecznością, ponieważ tworzy się go z przezroczystego materiału, który jest niemal niezauważalny dla ludzkiego oka. Przy odpowiednio częstej wymianie nakładek, skuteczność tego aparatu jest większa, niż tradycyjnego odpowiednika.

Leczenie z zastosowaniem Invisalign

Przed rozpoczęciem leczenia aparatem Invisalign, na pierwszej wizycie ortodonta wykonuje zdjęcie czaszki i prześwietlenie łuku zębowego pacjenta. Kolejno, pobierane są precyzyjne odciski zębów i wysyłane do laboratorium, aby zaprojektować i przygotować nakładki. Aparat dla każdej osoby jest unikalny i dostosowany do konkretnego zgryzu, jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnego programu komputerowego. Następnie, w laboratorium, na podstawie odcisków zębów, przygotowuje się idealnie dopasowane nakładki, których ilość jest określona przez ortodontę, na podstawie potrzeb danego pacjenta.

Zalety stosowania

Invisalign zapewnia większą estetykę, komfort użytkowania oraz utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej, a to wszystko dzięki możliwości ściągnięcia aparatu w każdej chwili. Brak metalowych, często bolesnych elementów jest dodatkową zaletą. Regularne konsultacje z ortodontą są oczywiście konieczne dla kontrolowania przebiegu leczenia, ale nie wymagają każdorazowej korekty nakładek, tak jak w przypadku tradycyjnych aparatów. Terapia z zastosowaniem Invisalign jest także krótsza i mniej inwazyjna dla pacjenta.

 

Aparaty nakładkowe nie należą do najtańszych ze względu na wysoką skuteczność leczenia, połączoną ze zdecydowanie wyższymi walorami wizualnymi. Ta metoda często jest wybierana przez osoby, które potrzebują dyskretnego aparatu, który nie będzie przeszkadzał w codziennej pracy. Wykorzystanie nowoczesnej technologii sprawia, że stosowanie Invisalign to skuteczny sposób na piękne, proste zęby.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.