Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaNowa usługa w DUDA CLINIC. Zęby w 1 dzień – w pełnej narkozie

Nowa usługa w DUDA CLINIC. Zęby w 1 dzień – w pełnej narkozie

“Moja ostatnia wizyta u dentysty przebiegła spokojnie. Nic nie czułem — zero bólu, stresu. Wygodny fotel, miła atmosfera, pełen relaks. Ani się nie obejrzałem, a już było po wszystkim. Wyszedłem z nowym uśmiechem.” Brzmi jak piękny sen, prawda? A gdyby tak obudzić się z niego z pięknymi, zdrowymi zębami? Hmmm…

Nowość — “zęby w 1 dzień”

W ofercie DUDA CLINIC pojawiła się nowa usługa stomatologiczna: leczenie zintegrowane w pełnej narkozie — “zęby w 1 dzień”. Obejmuje ona konsultację anestezjologiczną, leczenie w narkozie, pobyt na oddziale szpitalnym z wyżywieniem oraz stałą opiekę lekarską i pielęgniarską. Pomysł pojawił się ze względu na chęć całkowitego wyeliminowania u Pacjentów strachu przed leczeniem stomatologicznym, wynikającego m.in. z dentofobii. Czy wiecie, że przypadłość ta dotyczy aż połowy polskich Pacjentów? Sam pomysł to jednak nie wszystko. Tego typu usługi wykonywane są w bardzo niewielu placówkach. DUDA CLINIC spełnia szereg wymogów, które pozwalają na przeprowadzenie tego typu leczenia — blok operacyjny z odpowiednim oprzyrządowaniem, doświadczony zespół anestezjologiczny, oddział szpitalny. Jednak największym atutem kliniki, jest wyspecjalizowany i zgrany zespół stomatologiczny. W skład teamu DUDA CLINIC wchodzą: chirurg, implantolog, protetyk, endodonta, ortodonta oraz periodontolog, którzy od lat współpracują ze sobą i sprawnie przeprowadzają zintegrowane i skomplikowane zabiegi stomatologiczne.

Przebieg leczenia

  • Pierwszy etap to konsultacja implantologiczno-protetyczna z ekspertem ds. implantologii dr. n. med. Mariuszem Dudą, prof. wizyt. SSU, ZSMU, USJ oraz opracowanie szczegółowego planu leczenia zębów we współpracy z innymi specjalistami z DUDA CLINIC.
  • Kolejny krok to konsultacja z anestezjologiem, który pozyskuje od Pacjenta informacje o jego aktualnym stanie zdrowia i kwalifikuje do narkozy.
  • Dopiero po niej następuje właściwe leczenie zintegrowane w pełnej narkozie. Pełna narkoza w intubacji trwa kilka godzin (6-8 h). W tym czasie odbywa się: usuwanie zębów, szlifowanie pod korony i mosty, odbudowa kości i implantacja, leczenie zachowawcze lub fragment leczenia endodontycznego, wykonanie cyfrowych wycisków oraz oddanie koron i mostów tymczasowych.
  • Następnie Pacjent przebywa jeden dzień na Oddziale Szpitalnym, gdzie zapewniamy mu wysoki komfort i warunki do odpoczynku, opiekę lekarską, pielęgniarską oraz wyżywienie.
  • Kolejne kroki z planu leczenia realizowane są na następnych wizytach.

Dlaczego warto?

Leczenie zębów w pełnej narkozie kierowane jest głównie do Pacjentów, którzy panicznie boją się chodzić do dentysty. Jako nowoczesna klinika, DUDA CLINIC stawia na empatię i wsparcie dla osób cierpiących właśnie na dentofobię. Im dłużej odkładana w czasie jest wizyta, tym bardziej narasta strach przed nią. Dlatego też, w przypadku osób z dentofobią, zazwyczaj wymagane jest leczenie kompleksowe. Podczas zabiegu “zęby w 1 dzień”, specjaliści DUDA CLINIC są w stanie wykonać jednocześnie leczenie chirurgiczne, implantologiczne, protetyczne, zachowawcze oraz endodontyczne – a więc ten etap leczenia, którego pacjent obawia się najbardziej. Narkoza pozwala na całkowite wyeliminowanie strachu, bólu i niepokoju towarzyszącego Pacjentowi na fotelu dentystycznym.

Pacjent po zabiegu budzi się z nowymi zębami. Co to oznacza? Że “przespał” te najmniej przyjemne etapy leczenia, a obudził się już na z efektem nowych, estetycznych tymczasowych zębów: założono implanty, usunięto korzenie, odbudowano kość, zęby wyleczono zachowawczo lub endodontycznie. DUDA CLINIC spełnia senne marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu! Zainteresowanych zapr

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.