Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaUrazy zębów na hulajnogach elektrycznych. Jak szybko odzyskać uśmiech po wybitych zębach?

Urazy zębów na hulajnogach elektrycznych. Jak szybko odzyskać uśmiech po wybitych zębach?

Moda na hulajnogi elektryczne trwa w najlepsze. Polacy oszaleli na punkcie nowego środka transportu. Drogi, chodniki i parki miejskie opanowały tysiące tych niepozornych dwukołowców. Urzędnicy państwowi mają ręce pełne roboty, aby standaryzować przepisy dotyczące nowego rodzaju pojazdu. Rodzice zajęci są bezustannym opatrywaniem ran dzieciaków i smarowaniem ich nabitych guzów. A dentyści? Dentyści DUDA CLINIC czekają w pogotowiu na kolejnych Pacjentów z wybitymi zębami. Niestety tego typu urazy zdarzają się notorycznie. Stety — mamy na to rozwiązanie.

 

 

Wybiłem zęba — co teraz?

Wizja stracenia zęba w wyniku wypadku może wydawać się przerażająca. W rzeczywistości skutki takiego urazu można usunąć niemal natychmiastowo. Nagłe wypadki przysparzają zawsze najwięcej stresu, a pojedyncze ubytki przekreślają na piękny uśmiech. W tym momencie z pomocą przychodzi implant — estetyczny, praktyczny i solidny zamiennik naturalnego zęba.

Ile trwa wstawienie implantu?

Implant to kilkunastomilimetrowy tytanowy wkręt, który wszczepiamy w kość szczęki, a następnie umieszczamy na nim koronę imitującą naturalny ząb. Zabieg wszczepienia implantu w DUDA CLINIC przeprowadzany jest przy dobrych warunkach anatomicznych w trakcie jednej wizyty, a sam zabieg może trwać nawet 15 minut. Długoletnia praktyka naszych lekarzy pozwoliła na traktowanie wszczepienia implantu jako rutynowego zabiegu, który nie wymaga dodatkowej hospitalizacji. Jego inwazyjność często porównujemy np. do zabiegu usunięcia jednokorzeniowego zęba. Zaletą zabiegu jest fakt, że wstawieniu implantu nie wymaga szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów. Implant jest biokompatybilny, czyli świetnie przyswajalny przez organizm i, co najważniejsze, nie wyróżnia się na tle naturalnych zębów.

Jak widzisz, błyskawiczne odzyskanie pięknego uśmiechu po utracie zęba wcale nie jest niemożliwe. Wybity ząb to drobiazg w porównaniu do innych urazów, których można nabawić się podczas nierozważnej jazdy na hulajnodze elektrycznej. W związku z tym, apelujemy o wzmożoną ostrożność na drogach, szczególnie w wakacje, kiedy uśmiech nie powinien schodzić z naszych twarzy — nawet na chwilę!

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.