Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaNowoczesna diagnostyka stomatologiczna

Nowoczesna diagnostyka stomatologiczna

Każdy zabieg i operacja musi być poprzedzony przygotowaniem. Nieważne czy czeka nas wizyta u kardiologa, czy u chirurga — zanim stawimy się w wyznaczonym terminie, całość musi zostać odpowiednio zaplanowana. Niezbędna jest tutaj diagnostyka, która zmienia się dziś w niespotykanym wcześniej tempie. Proces ten można zaobserwować szczególnie w diagnostyce stomatologicznej.

Chyba każdy przynajmniej raz w życiu stresował się przed wizytą u dentysty, często wiedząc, że stres jest irracjonalny. Aby się go pozbyć lub przynajmniej obniżyć jego poziom nie trzeba wcale sięgać po techniki relaksacyjne czy leki uspokajające. Zamiast tego można oddać się w ręce specjalistów, którzy poprzez diagnostykę zbiorą wszystkie informacje wymagane do sprawnego i bezproblemowego wykonania naszej operacji czy zabiegu. Nowoczesna diagnostyka stomatologiczna sprawia, że skraca się czas spędzany w fotelu dentystycznym, a poznanie szczegółów operacji i upewnienie się w wiedzy lekarza powoduje, że rośnie nasza pewność siebie.

 

 

Jakich nowoczesnych metod diagnostycznych używamy w DUDA CLINIC?

Zdjęcie RTG zębów to zwykle drugi etap diagnostyki, który następuje po dokładnym wywiadzie lekarskim. Pacjenci są zwykle dobrze obeznani z tą metodą, ze względu na jej popularność. Najlepszej klasy sprzęt i jego doświadczona obsługa pozwala uzyskać zdjęcia pokazujące dokładnie to, co potrzebne jest dentyście. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na natychmiastowe podgląd bez uciążliwego oczekiwania.

Tomografia komputerowa to rozwiązanie niezastąpione przy planowaniu zabiegu wszczepienia implantów. Dzięki niemu możliwa jest trójwymiarowa rekonstrukcja szczęki i dokładne rozpoznanie sytuacji przed rozpoczęciem zabiegu.

Skanowanie wewnątrzustne to jedno z ważnych osiągnięć współczesnej diagnostyki dentystycznej. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie szczegółowej, trójwymiarowej wizualizacji stanu uzębienia pacjenta co w niebagatelny sposób skraca czas potrzebny na zabieg, a także zauważalnie zmniejsza ryzyko jakichkolwiek komplikacji.

Nawigacja optyczna dzięki wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, jakim jest np. NaviDent, pozwala w czasie rzeczywistym, podglądać trójwymiarowy, cyfrowy obraz, dzięki czemu można uzyskać nieporównywalną z czysto manualnymi technikami dokładność.

Zaplanowanie zabiegu dzięki zdobyczom najnowszej techniki pozwala nie tylko zwiększyć szansę na pełne jego powodzenie. Daje również czas i możliwości na oswojenie się z sytuacją i dokładnie poznanie szczegółów konkretnych działań. Dzięki temu spada poziom stresu, a sam proces leczniczy przebiega spokojniej i bez niepotrzebnych, negatywnych emocji!

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.