Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaWybielanie zębów w domu? Metoda nakładkowa w praktyce

Wybielanie zębów w domu? Metoda nakładkowa w praktyce

Domowe wybielanie zębów. Hasło to wcale nie oznacza używania domowych specyfików lub preparatów niewiadomego pochodzenia na zęby w celu ich wybielenia. Oznacza metodę nakładkową, czyli nowoczesną technikę stosowaną do wybielania zębów przez Pacjenta samodzielnie — w domu. Sposób ten polega na umieszczeniu wcześniej przygotowanych nakładek wybielających na zęby, które ulegają rozjaśnieniu dzięki specjalistycznej substancji aktywnej.

 

 

Krok 1 – wizyta w DUDA CLINIC

Wybielanie zębów metodą nakładkową możliwe jest jedynie w sytuacji, kiedy wszystkie zęby Pacjenta są wyleczone. Rozpoczęcie kuracji poprzedza obowiązkowa wizyta kontrolna u dentysty i wykonanie ewentualnych zabiegów mających na celu doprowadzenie kondycji zębów do odpowiedniego stanu. Następnie lekarz wykonuje wyciski, które pomogą w wykonaniu indywidualnych nakładek na substancję wybielającą. Preparat dostępny jest w kilku stężeniach: 10%, 15% lub 20%. Wysokość stężenia dobierana jest w zależności od wrażliwości zębów oraz oczekiwań Pacjenta.

Krok 2 – aplikacja w domu

Do przeprowadzenia wybielania w domu, Pacjent potrzebuje pakietu wybielającego, w którego skład wchodzą nakładki na zęby oraz zestaw strzykawek preparatu wybielającego. Metoda nakładkowa jest bardzo prosta. Polega na zakładaniu na zęby nakładek, a następnie aplikowaniu do nich żelu z substancją aktywną.

Krok 3 – piękny, biały uśmiech

Systematyczne wybielanie metodą nakładkową w domu pozwala na uzyskanie w szybkim czasie śnieżnobiałych zębów. Skutki uboczne zdarzają się bardzo rzadko. Jeżeli wystąpi nadwrażliwość, należy skontaktować się z lekarzem, który obniży wysokość stężenia lub zaleci inne rozwiązanie problemu.

Praktyczne informacje

  • Pierwsze efekty zauważalne są już po kilku aplikacjach, a efekt ostateczny po zakończeniu kuracji jest olśniewający.
  • Rekomendujemy wybielanie zębów w nocy — wtedy proceder jest niewyczuwalny i zupełnie nie przeszkadza w funkcjonowaniu.
  • Żel, w który zaopatrujemy Pacjentów wystarcza na około 2 tygodnie.
  • Aby utrzymać efekt na dłużej, zalecamy stosowanie tzw. “białej diety”, czyli wyeliminowania produktów o intensywnym zabarwieniu.

Metodę nakładkową należy odróżnić od wybielania paskami wybielającymi, których efekty są nieporównywalnie słabsze do wybielanie nakładkami. Chcąc uzyskać śnieżnobiały uśmiech, należy skorzystać z profesjonalnych metod. DUDA CLINIC posiada w swojej ofercie wybielanie zębów metodą nakładkową. Koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie z każdym Pacjentem. Zapraszamy na konsultacje.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.