Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaProtetyka stomatologiczna w DUDA CLINIC

Protetyka stomatologiczna w DUDA CLINIC

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu prawidłowej czynności i budowy układu stomatologicznego oraz pierwotnych warunków zgryzowych w jamie ustnej. Proces ten następuje zazwyczaj po utracie zębów naturalnych lub po ich masowym uszkodzeniu.

Wprowadzenie protezy nie zastępuje naturalnego zęba, jednak poprawia jakość życia oraz zapewnia piękny uśmiech. DUDA CLINIC wykonuje szeroką gamę zabiegów z zakresu protetyki. Klinika poprawia zdrowie i wygląd Pacjentów, przywracając im naturalne funkcje mówienia i jedzenia.

 

 

Rodzaje leczenia w protetyce stomatologicznej w DUDA CLINIC

Protezy zębowe dzielimy na protezy stałe oraz protezy ruchome. Różnią się one od siebie sposobem utrzymania w jamie ustnej. Protezy stałe zamocowane są w jamie ustnej na stałe, co oznacza, że są “przyklejone” do pozostałych zębów lub przykręcone do implantów. Protezy ruchome umożliwiają natomiast wyjęcie ich w każdej chwili. Protetyka Katowice oferuje dodatkową metodę, jaką jest proteza kombinowana, czyli proteza ruchoma z uzupełnieniem stałym w postaci zatrzasku, rygla czy korony teleskopowej. Protezy wykonane są z kilku rodzajów materiałów. Można spotkać m.in. protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe. Na stałe stosowane są porcelanowe lub pełnoceramiczne. Istnieje możliwość zastosowania również protez pełnych lub częściowych.

Zaraz po implantach polecane są korony oraz mosty pełnoceramiczne lub porcelanowe. Te pierwsze są bardzo estetyczne i niemal idealnie odwzorowują naturalny wygląd zęba, a dziąsła prezentują się w nich dużo lepiej. Korony pełnoceramiczne to słuszny wybór dla osób uczulonych na metale, wykazujących reakcje alergiczne. Korony porcelanowe tworzone są z dwóch rodzajów materiałów – podbudowy metalowej lub bezmetalowej. Korony na metalu nieszlachetnym cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu praktyczności i atrakcyjne ceny. Innowacyjną metodą w DUDA CLINIC są korony teleskopowe, które gwarantują stabilność i długą żywotność.

Jak się przygotować do leczenia?

Najważniejsze w przypadku planowania leczenia protetycznego jest wykonanie kilku kroków, tzn. wyleczenie próchnicy oraz wyeliminowanie stanu zapalnego dziąseł i przyzębia. Wszystkie te stany są odpowiedzialne za bakterie w jamie ustnej. W trakcie leczenia przemieszczają się i dostają również pod uzupełnienia protetyczne. W wyniku tego w przyszłości istnieje ryzyko powstania próchnicy wtórnej, która występuje pod koroną lub plombą. Aby zmniejszyć ryzyko jej powstania, należy dobrze przygotować się do leczenia.

Wskazania do zastosowania leczenia protetycznego:

  • uzupełnienie pojedynczych braków zębowych,
  • odbudowa zębów zniszczonych próchnicowo lub przez uraz,
  • uzupełnianie braków w przypadku nieobecności zawiązka/zawiązków zębów stałych,
  • poprawa jakości zdrowia i wyglądu Pacjentów.

Przeciwwskazania

Dobrą wiadomością dla Pacjentów może okazać się to, że nie ma przeciwwskazań do stosowania protez. W niektórych przypadkach bardziej korzystne będą protezy stałe bądź ruchome.

DUDA CLINIC oferuje wieloletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu protetyki, która wpływa na wysoką jakość świadczonych usług. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by powodować uśmiech na twarzach naszych Pacjentów, który jest dla nas największym priorytetem.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.