Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaPowikłania po leczeniu kanałowym? Sprawdź, jak pomoże ci reendo!

Powikłania po leczeniu kanałowym? Sprawdź, jak pomoże ci reendo!

Jeśli po zakończonym leczeniu kanałowym dolegliwości nie ustępują, istnieje spore prawdopodobieństwo, że kanał nie został prawidłowo otwarty, oczyszczony, lub że lekarz endodonta nieprawidłowo zlokalizował źródło bólu. W takim przypadku konieczna jest kolejna wizyta w gabinecie endodontycznym.

 

 

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Leczenie kanałowe to niezwykle skomplikowany zabieg, który wymaga wieloletniego doświadczenia w zakresie endodoncji oraz profesjonalnego zaplecza technicznego. W przypadku nieprawidłowego leczenia Pacjenci mogą odczuwać poważny dyskomfort. Konieczne jest wtedy powtórne przeprowadzenie zabiegu kanałowego, czyli reendo. Codzienne funkcjonowanie skutecznie mogą utrudniać zaniedbania związane z zabiegiem, czyli pozostawienie części materiału endodontycznego w zębie czy pominięcie trudno widocznych kanałów z powodu nieodpowiedniej diagnostyki. Przeprowadzenie powtórnego leczenia kanału może być jedyną alternatywą dla usunięcia uszkodzonego zęba.

Na czym polega powtórne leczenie kanałowe?

Ponowne leczenie kanałów zębowych to zabieg zawiły i wymagający sporych umiejętności endodontycznych. Endodonta musi zdiagnozować nieprawidłowości, będące efektem poprzedniego leczenia kanałowego i uwzględnić ewentualne komplikacje, wynikające z deformacji anatomicznych zęba. Powikłania mogą pojawić się nawet po prawidłowo przebiegającym leczeniu, w wyniku infekcji bakteryjnych. Po pomyślnie przeprowadzonym reendo Pacjent może funkcjonować bez uciążliwych dolegliwości przez długie lata. Oczyszczenie kanału następuje po lokalizacji i likwidacji przyczyny bólu, później odbywa się typowa procedura leczenia kanałowego.

Korzystając z usług ponownego leczenia kanałowego w Duda Clinic, Pacjenci otrzymują profesjonalną opiekę medyczną. Doświadczeni endodonci czuwają nad prawidłowym przebiegiem zabiegu reendo, począwszy od prawidłowej diagnostyki kanałowej, aż do momentu, w którym Pacjent z uczuciem ulgi opuszcza naszą placówkę. Pełny zakres usług znajdą państwo pod adresem https://munkstomatologia.pl/uslugi/endodoncja/reendo. Zabiegi są przeprowadzane w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych przez najlepszych ekspertów z zakresu endodoncji.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.