Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaZęby na teleskopach innowacyjny sposób implantologii

Zęby na teleskopach innowacyjny sposób implantologii

Implantologia jest niezwykle innowacyjną dziedziną. Stosowane w niej rozwiązania bazują na zaawansowanych technologiach oraz najnowszej wiedzy. W leczeniu implantologii wykorzystuje się wiele nowoczesnych sposobów, które gwarantują pacjentom zwiększony komfort życia, a także, co najważniejsze, zachowanie zdrowego uzębienia. Jednym z ostatnich trendów w implantologii są zęby na teleskopach, czyli korony teleskopowe. Dlaczego warto się nimi zainteresować i jakie są ich największe zalety z punktu widzenia specjalistów, jak i również samych pacjentów?

 

 

Korony teleskopowe

Korona teleskopowa zęba to specjalny rodzaj podwójnej korony. Składa się z korony pierwotnej (wewnętrznej), umieszczonej na stałe na przygotowanym przez stomatologa zębie filarowym, oraz korony wtórnej (zewnętrznej) połączonej z konstrukcją protezy bądź mostu — jest ona pokryta porcelaną lub kompozytem. Równolegle ułożone i dopasowane ściany obydwóch koron, zapewniają bardzo wysoką stabilność i zapobiegają ich przesuwaniu się podczas jedzenie. Teleskopy jest bardzo łatwo czyścić i pacjenci nie mają żadnych kłopotów z utrzymaniem higieny. Korony teleskopowe są zalecane pacjentom z ubytkami, którzy pragną cieszyć się zdrowym i wytrzymałym uzębieniem. Uważne są za najlepszy rodzaj protezy ruchomej, mającej stabilizację jak korony i mosty.

Zalety zębów na teleskopach

Do największych zalet zębów na teleskopach należy przede wszystkim bardzo skuteczna stabilizacja i retencja. Poza tym stomatolodzy wskazują również na szynowanie ruchomych zębów, redukcję płyty protezy, możliwość naprawiania licowania lub samej struktury, a także zachowanie filara i dalsze poprawne działanie protezy nawet w przypadku utraty filara. Dla pacjentów bardzo ważny jest fakt, że zachowanie higieny koron teleskopowych jest łatwe i odbywa się bez żadnych problemów. Dodatkowo korony teleskopowe wyróżniają się długą żywotnością. Wszystkie te atuty sprawiają, że zęby na teleskopach znacznie poprawiają komfort codziennego funkcjonowania pacjenta i nie powodują żadnych niedogodności. Teleskopy można wykonać zarówno na zębach własnych, jak i na implantach a minimalna liczba teleskopów dla stabilizacji jednej protezy wynosi 4. Przy większej liczbie teleskopów w szczęce można całkowicie wyciąć podniebienie w protezie, która staje się wówczas wyjątkowo wygodna.

Współczesna implantologia pełna jest innowacyjnych sposobów leczenia. Postęp technologiczny, nowoczesne podejście i coraz wyższe standardy sprawiają, że dziedzina ta pozwala pomagać pacjentom z bardzo różnymi problemami i dolegliwościami. Jeśli pragniesz zadbać o swoje uzębienie na najwyższym możliwym poziomie, zapraszamy Cię do Duda Clinic — wyjątkowego miejsca, w którym światowej klasy design spotyka nowoczesną technologię i wieloletnie międzynarodowe doświadczenie.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.