Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaSprawdź, jak przebiega zabieg wszczepiania implantów zębów

Sprawdź, jak przebiega zabieg wszczepiania implantów zębów

Leczenie implantologiczne jest dla Ciebie nowością i jesteś ciekawy, jak przebiega ten proces? Zanim przestudiujesz zabieg wszczepienia implantów, chcemy, abyś wiedział, że jest on trzonem działalności DUDA CLINIC. Urządzenia, z których korzystamy, spełniają najwyższe światowe standardy i podnoszą jakość naszego leczenia na najwyższy poziom. Kadrze lekarskiej przewodzi dr n. med. Mariusz Duda, prof. wizyt. SSU, ZSMU, USJ — międzynarodowy ekspert oraz lider w implantologii.

Przed zabiegiem

Zazwyczaj pierwszym krokiem leczenia jest konsultacja ze specjalistą i wywiad lekarski. Nie inaczej jest w przypadku leczenia implantologicznego – wizyta Pacjenta i zapoznanie się z jego stanem uzębienia są niezbędne do tego, aby lekarz mógł zaproponować optymalny proces leczenia. Kolejnym punktem jest przeprowadzenie odpowiednich badań. W DUDA CLINIC diagnostyka odbywa się przy pomocy urządzeń najnowszej generacji, m.in. skanera wewnątrzustnego, który obrazuje wnętrze jamy ustnej Pacjenta w trójwymiarze, co znacznie usprawnia proces diagnostyki. Badania tomograficzne pozwalają implantologowi pobrać precyzyjne pomiary i dokładnie zaplanować leczenie.

W trakcie zabiegu

Po przeprowadzeniu niezbędnej diagnostyki można przystąpić do właściwego zabiegu wszczepienia implantów. W DUDA CLINIC odbywa się on za pośrednictwem nowoczesnego urządzenia do cyfrowej nawigacji optycznej — NaviDent. Narzędzie jest bardzo precyzyjne i pozwala sprawnie wszczepić kilkunastomilimetrowy wkręt wykonany z tytanu w kość szczęki. Implanty zakładane są również poprzez szablony implantologiczne — przygotowane w technikach cyfrowych przed zabiegiem szablony, pozwalające na precyzyjną implantację, często bez rozcinania dziąseł. Następnie na implancie umieszczany jest łącznik oraz korona w strefie estetycznej. Implant zęba ma zastąpić korzeń, a korona ceramiczna — naturalne szkliwo. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa od 15-30 minut.

Po zabiegu

Efektem leczenia są pięknie i naturalnie wyglądające zęby na implantach, które doskonale odwzorowują nie tylko wygląd, ale także funkcje naturalnych zębów – metamorfozy możesz zobaczyć na naszej stronie. Najczęściej zabieg wszczepienia implantów nie wymaga hospitalizacji. Przez pierwsze dni po zabiegu, należy stosować się do zaleceń lekarza w kwestii spożywania pokarmów i higieny implantów. Po okresie gojenia można w pełni zacząć cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem.

W wyjątkowych, kompleksowych przypadkach lub jeśli Pacjent cierpi na dentofobię, zabieg może zostać wykonany w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym, zapewniającym możliwość trwania zabiegu w narkozie przez kilka godzin. Pacjent pozostaje wówczas na Oddziale Szpitalnym Klinik przez jedną dobę.

Implantologia jest obecnie najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Jeśli jesteś zainteresowany tym rodzajem leczenia w DUDA CLINIC lub chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszamy do kontaktu z recepcją w celu umówienia wizyty z naszym ekspertem.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.