Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaJakie są zalety implantów stomatologicznych?

Jakie są zalety implantów stomatologicznych?

Implantologia jest dziedziną stomatologii, która bardzo szybko się rozwija. Przyczyn tego można doszukiwać się w potrzebach Pacjentów, którzy od lat poszukują skutecznego i trwałego sposobu na uzupełnienie nieestetycznych braków zębów. Tym sposobem są implanty, których wygląd niemalże nie różni się od naturalnych zębów. W aktualnym wpisie wytłumaczymy Wam, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie!

 

 

Czym są implanty?

Implanty to w rzeczywistości liczące kilkanaście milimetrów wkręty, wykonane z tytanu. Te niewielkie elementy wszczepia się w kość szczęki, a następnie mocuje się na nich łącznik. Kolejnym etapem jest zamocowanie korony. Tytan jest metalem, który jest znakomicie przyswajany przez organizm, dlatego Pacjenci nie muszą obawiać się reakcji alergicznych. Leczenie implantologiczne stosuje się w przypadku pojedynczych lub mnogich braków zębów, a także u Pacjentów, którzy zmagają się z całkowitym brakiem uzębienia. Dzisiejsza technologia jest na tyle rozwinięta, że pozwala osiągać efekty wysoce zbliżone do naturalnych zębów. Zabieg przeprowadza się przy użyciu znieczulenia miejscowego, co znacznie podnosi komfort Pacjenta.

Jakie są zalety implantów?

Duda Clinic jest niekwestionowanym liderem implantologii w Polsce, a tytuł ten nie jest przypadkowy — nasza klinika implantologii zębów tworzona jest przez lekarzy, którzy od lat specjalizują się w tej dziedzinie i posiadają na swoim koncie wiele sukcesów. Implanty stanowią doskonałe zastępstwo dla naturalnych zębów, zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym. Od protez stałych różnią się tym, że w żaden sposób nie utrudniają spożywania posiłków, w związku z czym Pacjenci nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych przysmaków. Implanty w połączeniu z dopasowanymi protezami lub koronami, zmniejszają ryzyko pojawienia się seplenienia oraz wad wymowy. Wpływają także na wygląd twarzy — powstrzymują bowiem proces zaniku kości szczęki, w wyniku czego hamują zapadanie się policzków i utratę prawidłowego owalu twarzy. Wymieniając zalety tego rozwiązania, nie można pominąć także kwestii związanej z komfortem leczenia, które może zakończyć się nawet na jednej wizycie. Jest to zasługa zaawansowanego technologicznie sprzętu, który umożliwia właściwą diagnostykę i kompleksowe leczenie na najwyższym poziomie.

Implanty to rozwiązanie, które nie tylko przywraca piękny uśmiech, ale także poprawia ogólną jakość ich życia. Dzięki nim dawne kompleksy stają się tylko wspomnieniem, a nasi Pacjenci błyskawicznie nabierają pewności siebie. Jeśli jesteś ciekaw tego zabiegu i chciałbyś dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy Cię na konsultację do Duda Clinic.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.