Szanowni Państwo, Duda Clinic to teraz Munk Stomatologia. Serdecznie zapraszamy.
Stomatologia estetycznaCierpisz na dentofobię? Pomóc może Ci analgosedacja

Cierpisz na dentofobię? Pomóc może Ci analgosedacja

Dentofobia nie jest wyłącznie strachem przed wizytą u dentysty. Pod tym pojęciem kryje się także paniczny lęk przed ingerencją stomatologa w nasze ciało. Charakterystyczne poczucie dyskomfortu, które towarzyszy wielu osobom przed wizytą, nie wynika jedynie z obawy przed bólem w trakcie zabiegu, ale jest potęgowane przez specyficzną atmosferę panującą w gabinetach dentystycznych. Ma na to wpływ m.in. wygląd urządzeń i dźwięki wydawane przez aparaturę medyczną. W konsekwencji, decyzja o podjęciu leczenia stomatologicznego zapada w wyniku nieznośnego, intensywnego bólu lub z powodu presji otoczenia.

 

 

Co może nam pomóc?

Jedną z popularniejszych technik jest analgosedacja, czyli znieczulenie, które charakteryzuje się podjęciem jednocześnie kilku działań, których celem jest zniwelowanie bólu podczas operacji czy zabiegu. Pacjent otrzymuje dożylnie miejscowe znieczulenie oraz leki nasenne i uspokajające, a przeprowadzany przez eksperta zabieg jest praktycznie nieodczuwalny. Ponadto, farmaceutyki zapewniają okresową niepamięć, tak więc cała operacja kończy się w świadomości Pacjenta szybko i bezboleśnie. Należy pamiętać, że dawka leków oraz czas trwania znieczulenia jest zależna od następującego po analgosedacji właściwego zabiegu stomatologicznego. Innowacyjne rozwiązania zapewniają komfort i ulgę.

Czy analgosedacja jest szkodliwa?

Czasami ten rodzaj znieczulenia stosuje się uznaniowo, na życzenie Pacjenta, lub po konsultacji medycznej. Jednak w przypadku niektórych zabiegów to przymus. W przeciwieństwie do innych form znieczulania, analgosedacja jest zdecydowanie mniej toksyczna – wynika to ze swobodnego działania układu krążeniowego i oddechowego, a także braku obowiązku podejmowania intubacji. Czas trwania narkozy również jest skrócony, w związku z czym maleje ryzyko ewentualnych powikłań, powszechnie spotykanych po znieczuleniach ogólnych, tj. bólów mięśniowych, zachrypniętego głosu czy nudności.

W celu zagwarantowania całkowitego bezpieczeństwa, przed przeprowadzeniem znieczulenia konieczny jest gruntowny wywiad medyczny. Anestezjolog poznaje stan zdrowia Pacjenta i jego dokumentację medyczną. W DUDA CLINIC analgosedacja umożliwia sprawne przeprowadzenie zabiegu i zminimalizowanie powikłań pooperacyjnych.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.